3 trendy designu kuchyní v roce 2019

Chystáte se rekonstruovat, nebo zařizovat kuchyň? Nechte se inspirovat novými trendy v oblasti designu kuchyní. Návrháři se na milánském veletrhu Eurocucina shodli na tom, že tento rok bude ve znamení minimalizmu, modularizmu a tmavých barev.

Eurocucina je pořádána každé 2 roky v italském Milánu, kde doprovází mezinárodní veletrh nábytku Salone del mobile. I když mezi vystavovateli převládali italští výrobci, na trendech se společně shodli i s německými a španělskými kolegy.

Kuchyňský ostrov

Nosným prvkem téměř všech expozic byl prostorově výrazný centrální kuchyňský ostrov, do kterého výrobci instalovali varné plochy, převážně hranatá umyvadla a úložné prostory. Ostrovy častokrát fungovaly i jako jídelní stoly, proto byla věnována pozornost i ergonomii. Objevovali se posuvné desky, které sloužili k zvětšení jídelní plochy, nebo zakrytí dřezu.

Tmavé barvy, beton a masivní dřevo

Zdá se, že čisté bílé už definitivně odzvonilo. Nahradila jí černá, šedá a námořnická modrá. V některých designových exponátech tyto tmavé barvy zjemňuje žlutá, nebo olivově zelená. Co se týče materiálů masivní dřevo nevyjde z módy snad nikdy. Přichází návrat teracové dlažby z 50. a 60. let, kterou spolu s betonem uvidíte zejména na kuchyňských deskách.

Absence úchytek a modulární sestavy

Dalším často opakujícím se znakem kuchyní v roce 2019 je absence úchytek. Když se k tomu započte přidání vestavěných spotřebičů, dnešní kuchyně působí hodně čistě a jednoduše. Skřínky a zásuvky doplňovalo led osvětlení, které po rozsvícení usnadňuje přehled o uloženém nádobí. Návštěvníky veletrhu zaujala i digestoř se spodním odtahem.

Podobné příspěvky k článku

Menu